بهورزان شهرستان دشتی تجلیل شدند

14 شهريور 1397
در آیینی بمناسبت روز بهورز از بهورزان شهرستان دشتی تجلیل شد.

 

 

 

 

در آیینی بمناسبت روز بهورز از بهورزان شهرستان دشتی تجلیل شد.
در آیینی بمناسبت روزبهورز با حضور مسئولان شهرستان دشتی از بهورزان این شهرستان تجلیل شد.
فرماندار شهرستان دشتی در این آیین اظهار داشت یکی از مطالبات به حق مردم ارتقای سطح سلامت جامعه بوده که با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید این مهم تحقق یافت و در این مدت اقدامات ارزشمندی در این زمینه صورت گرفته است.
عبدالله نادری با اشاره به نقش بهورزان در سلامت جامعه یادآور شد:بهورزان نقش بسزایی در سلامت افراد، پیشگیری از بیماری‌ها،بهداشت محیط و غیره دارند.
وی تصریح کرد: نقش بهورزان در جلب مشارکت‌های مردمی بر کسی پوشیده نیست و همواره در این زمینه اثر گذار هستند و اگر می خواهیم در زمینه شاخص های بهداشتی ارتقاء داشته باشیم ضرورت دارد مردم و مسئولین در این زمینه مشارکت کنند.
فرماندار دشتی با تاکید بر اینکه بهداشت و بهورزان زمینه جلب مشارکت های مردم از طریق آموزش فراهم کنند، گفت: در سالهای گذشته شهرستان در زمینه طلاق وضعیت مطلوبی نداشت و با انجام برخی کارها و فعال کردن کارگروه‌ها به نسبت گذشته وضعیت بهتر شده است.
مدیرکل اداره ثبت احوال استان نیز در این آیین گفت:فعالیت بهورزان که در نقاط دوردست روستاها بنحو مطلوب در زمینه پیشگیری و بهداشت فعالیت می کنند بسیار ارزشمند است.
کیامرث صالحی نیا گفت: هر چقدر که تلاشهای ما در حوزه سلامت و پیشگیری بیشتر باشد امید به زندگی افزایش و هزینه های درمان کاهش خواهد یافت.
وی افزود: بر اساس آخرین سرشماری جعیت شهرستان دشتی 84491نفر بوده است که در حال حاضر جعیت این شهرستان 85690نفر تخمین زده می شود.
وی با تشکر از شبکه بهداشت و درمان شهرستان و خانه های بهداشت در اعلام بهنگام آمار وقایع حیاتی گفت: در 5ماه اول امسال 655واقعه تولد،148واقعه فوت، 341واقعه ازدواج و 44واقعه طلاق در شهرستان دشتی روی داده است که نسبت به زمان مشابه سال قبل شاهد 18.5درصد کاهش تولد، 8.6درصد کاهش فوت، 2.3درصد کاهش ازدواج و 34.3درصد کاهش طلاق در این شهرستان بوده ایم.
وی افزود: 63644نفر در شهرستان دشتی واجد شرایط دریافت کارت ملی هوشمند بوده اند که از این تعدا 48397نفر اقدام به ثبت نام نموده اند.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی نیز در این آیین گفت:65بهورز در 30خانه بهداشت و 3پایگاه سلامت در شهرستان دشتی مشغول فعالیت می باشند و حدود38هزار نفر از جمعیت روستایی و عشایری شهرستان را پوشش می دهند.
دکتر اصغر بحرانی افزود:کلیه خدمات مراقبت مادر و کودک، واکسیناسیون، تغذیه، توزیع مکمل ها، بهداشت محیط، بهداشت مدارس ، گزارش زاد و ولد به ثبت احوال و سایر خدمات بهداشتی توسط بهورزان به جمعیت تحت پوشش و گروه های هدف ارایه می شود.
وی افزود: مرکز آموزش بهورزی و بازآموزی برنامه های سلامت شهرستان دشتی از لحاط کیفیت امکانات و خدمات آموزشی از مراکز برتر استان می باشد.
وی همچنین از تعامل دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی روستاهای شهرستان با مجموعه بهداشت و درمان قدردنی نمود.
گفتنی است در پایان این آیین از مدیر و مربیان مرکز آموزش بهورزی و بازآموزی برنامه های سلامت، 6تن از بهورزان نمونه استانی و 7 بهورز بازنشسته با اهدای لوح سپاس تقدیر شد.
 
 

کلمات کلیدی:
بهورز     دشتی    
تعداد بازدید:   ۸۴

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >