رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی تاکید کرد:
لزوم توجه جدی به اصل پیشگیری و برخورد با متخلفین بهداشتی قبل از وقوع حادثه

22 فروردين 1396
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی در دیدار با رییس اداره صنعت معدن و تجارت این شهرستان گفت: سلامت مردم در رأس اهداف و اولویت های ما در مجموعه بهداشت و درمان شهرستان قرار دارد و هیچ گونه مسامحه ای با تهدیدکنندگان سلامت مردم نخواهیم داشت.

   وی به مسأله استفاده نابجا از کودهای مرغی اشاره کرد و گفت: در مساله استفاده برخی افراد از کود مرغی در مزارع، اگر خدای ناکرده شخص یا اشخاصی به بیماری سالک دچار می شدند افکار عمومی مجموعه بهداشت و درمان و دیگر نهادهای مرتبط با سلامت مردم را به شدت زیر سوال می برد. اما باحمایت قاطع فرماندار و باوجود اعتراض استفاده کنندگان با متخلفان برخورد قانونی صورت گرفت و  بحمدالله مسأله حل و فصل شد و هم اکنون شاهد رضایتمندی مردم در این زمینه هستیم.
   دکتر اصغر بحرانی تصریح کرد: توجه جدی به اصل پیشگیری سرلوحه تصمیمات و اولویتهای ما در مجموعه بهداشت و درمان است. وی گفت: عدم برخورد و پیشگیری از برخی موارد ممکن است موجب بروز حوادثی شود که با اندکی توجه و رعایت مسایل پیشگیرانه براحتی میتوان از وقوع آنها جلوگیری نمود.
   وی همچنین ضمن اشاره به لزوم جانمایی صحیح و کارشناسی شده برخی از اصناف گفت : عدم جانمایی مناسب برخی از اصناف موجب ایجاد مزاحمت و برهم خوردن آرامش مردم گردیده است که لازم است تذکرات لازم در این زمینه داده شده و در صورت نیاز برخورد قانونی صورت پذیرد.
   وی همچنین بر ساماندهی کیفیت خدمات رستوران ها و نانوایی ها تأکید نمود.
   رییس اداره صنعت معدن و تجارت نیز در این دیدار ضمن تبریک سال جدید و تقدیر از زحمات مجموعه بهداشت و درمان شهرستان در حل مشکلات بهداشتی و مرتبط باسلامت مردم گفت: مساله سلامت مردم از اهمیت ویژه ای برخوردار است و ارتقای آن همکازی همه دستگاه های ذیربط را می طلبد.
   داریوش رزمی عنوان کرد: برای درمان برخی بیماری ها مبالغ بسیار هنگفتی هزینه می شود در حالیکه با هزینه بسیار کمتر می توان از بروز آن پیشگیری نمود.
   وی گفت: بازرسی ها می بایست هدفمند باشند و تمام تلاش ما بر تخصصی کردن بازدیدهای مرتبط با سلامت مردم است.
   گفتنی است در این دیدار مقرر شد در یکی از روزهای هفته سلامت، مانور مشترک بازرسان شبکه بهداشت و درمان، صنعت معدن و تجارت و شبکه دامپزشکی در جهت آشنایی بیشتر مردم با عملکرد این بازرسان برگزار شود.


کلمات کلیدی:
بازرسی.متخلفین.بهداشتی     پیشگیری     بهداشت.و.درمان     رییس.صنعت.معدن     رییس.شبکه.بهداشت     دکتر.اصغر.بحرانی    
هفته.سلامت     شبکه.بهداشت.دشتی    

تاریخ بروز رسانی:   22 فروردين 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >