رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
وضعیت مطلوب حوزه سلامت در دشتی/پروژه‌های جدید افتتاح می‌شود.

8 خرداد 1396
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با اقدامات انجام‌گرفته در سه سال گذشته حوزه سلامت شهرستان دشتی به وضعیت مطلوب نزدیک شده است.

   دکتر علیرضا رئیسی در حاشیه بازدید از مرکز خدمات جامع سلامت دهان و دندان شهرستان دشتی اظهار داشت: خوشبختانه در چهارمین سفر وزیر بهداشت به شهرستان دشتی شاهد افتتاح و بهره‌برداری از دستگاه سی‌تی‌اسکن پیشرفته و همچنین طرح توسعه اورژانس بیمارستان و افزایش فضای فیزیکی آن به هزار مترمربع بودیم که از طرح‌های مهم به شمار می‌ روند.
    وی افزود: با اقدامات صورت گرفته بیمارستان زینبیه خورموج از بعد خدمت‌رسانی با توجه به وجود دستگاه‌ های پیشرفته تبدیل به یکی از بیمارستان‌های مهم استان می‌شود و نیاز به اعزام به دیگر مراکز درمانی استان به حداقل خواهد رسید.

بهره‌برداری از مرکز سلامت دهان و دندان
    رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، شهرستان دشتی را در حوزه بهداشت از شهرستان‌های پیشتاز دانست و افزود: تا پایان سال تحول بزرگی در بحث توسعه زیرساخت‌ها حاصل خواهد شد و تقریباً فضای بهداشتی درمانی در شهرستان وجود نخواهد داشت که تجهیز و نوسازی نشده باشد.
    وی، بهره‌برداری از مرکز خدمات جامع سلامت دهان و دندان را حایز اهمیت دانست و گفت: در این مرکز علاوه بر خدمات درمانی که با تعرفه دولتی و بسیار پایین انجام می‌شود، خدمات آموزشی به‌صورت تئوری و عملی به گروه‌های هدف ارایه می‌شود و در آینده نزدیک کلینیک سیار دندانپزشکی نیز تحت نظر این مرکز خدمات دهان و دندان به نقاط دوردست ارائه خواهد داد.

افتتاح پروژه‌های سلامت در هفته دولت
    دکتر رئیسی تصریح کرد: در طول سه سال گذشته باهمت و جدیت دولت و شخص وزیر بهداشت و همراهی مسئولان به‌ویژه استاندار، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و فرماندار شهرستان دشتی، پیشرفت‌های خوبی در حوزه سلامت شهرستان حاصل شد که سبب شد بهداشت و درمان شهرستان از وضعیت نامطلوب گذشته خارج و به وضعیت مطلوب نزدیک شود.
    وی افزود: انتظار می‌رود در هفته دولت پروژه‌های مهمی ازجمله مرکز خدمات جامع سلامت شهید احمدی خورموج، مرکز خدمات جامع سلامت بادوله و هفت خانه بهداشت روستایی در شهرستان دشتی به بهره‌برداری برسند.

ارتقای کیفیت خدمات سلامت
    دکتر رئیسی گفت: امضای تفاهم‌نامه بین سه وزارتخانه بهداشت و درمان، تعاون کار و رفاه اجتماعی و نفت که بر اساس آن بیمارستان زینبیه به‌عنوان بیمارستان معین نفت تعیین شد اتفاقی مهم در حوزه سلامت شهرستان دشتی است که قطعاً اثرات قابل‌توجهی در توسعه و ارتقای کیفیت خدمات به دنبال خواهد داشت.
    رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: قسمت اعظم این تفاهم‌نامه نهایی شده و در آینده نزدیک به‌ طور کامل نهایی و اجرا خواهد شد.


کلمات کلیدی:
پروژه.بهداشتی.درمانی     مرکز.جامع.سلامت     خانه.های.بهداشت     شهرستان.دشتی     شبکه.بهداشت.دشتی     دکتر.علیرضا.رئیسی    

تاریخ بروز رسانی:   8 خرداد 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >