معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی خبر داد:
پوشش 100 درصدی آزمایشات ژنتیک در زوج های ناقل تالاسمی در شهرستان دشتی

18 شهريور 1396
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی گفت: آزمایشات ژنتیک در زوجهای ناقل تالاسمی شهرستان دشتی از پوشش 100 درصدی برخوردار است.

   مهندس پرویز احمدی گفت: در یکسال گذشته 90 جلسه آموزشی ویژه مزدوجین مراجعه کننده به تیم مشاوره ازدواج برگزار گردیده و آزمایشات ژنتیک در زوج های ناقل تالاسمی و زنان باردار نیازمند این آزمایش ، از پوشش100درصدی برخوردار است.
   وی همچنین از غربالگری 99.8 درصد از نوزادان متولد شده شهرستان از نظر بیماریهای کم کاری تیرویید، فنیل کتونوری و فاویسم خبر داد و گفت: در یکسال گذشته 1950 نوزاد 3 تا 5 روزه از نظر بیماری کم کاری تیرویید، فنیل کتونوری و فاویسم غربالگری و 13نوزاد مبتلا به کم کاری تیرویید مورد درمان قرار گرفته اند.
   وی با اشاره به پوشش 100 درصدی واکسیناسیون کودکان زیر6 سال و سایر گروههای هدف واکسیناسیون افزود: طرح تکمیلی قطره فلج اطفال جهت کودکان عشایر و افاغنه زیر5سال به تعداد 390 نفر انجام گردیده است.
   وی تصریح کرد: 45 مورد واکسیناسیون، مراقبت و درمان حیوان گزیدگی، اجرای طرح واکسیناسیون هپاتیت جهت آرایشگران، غسالان و پاکبانان و نیز تلقیح واکسن مننژیت جهت بیش از 700 نفر از مشمولین نظام وظیفه از اقدامات مهم پیشگیرانه در یکسال گذشته بوده است.
   وی با اشاره به اجرای طرح بیماریابی شپش در مدارس شهرستان گفت: در یکسال گذشته اجرای طرح بیماریابی شپش در همه مدارس و همه مقاطع تحصیلی و نیز در مناطق عشایری شهرستان انجام گرفته است.
   وی افزود: در یکسال گذشته 200 نفر از افراد بالای 30 سال با مراجعه به مرکز قلب سالم شهرستان از خدمات این مرکز در زمینه پیشگیری از بیماریهای قلبی و عروقی با انجام آزمایشات رایگان بهره مند شده اند.
   وی تصریح کرد: در راستای اجرای طرح تحول در حوزه بهداشت در یک سال گذشته 630 بیمار مبتلا به دیابت و 1280 بیمار مبتلا به پرفشاری خون شناسایی گردیده و تحت مراقبت و درمان قرار گرفته اند.
   وی ادامه داد: در راستای اجرای طرح بیماریابی مالاریا در حوضچه های پرورش میگوی شهرستان، در یکسال گذشته 200مورد نمونه گیری از کارگران این حوضچه ها انجام شده است.

 

   فایل متن خبر:                                                                                               


کلمات کلیدی:
پوشش.آزمایشهای.ژنتیک     معاون.بهداشتی     شبکه.بهداشت.دشتی     مهندس.پرویز.احمدی    

تاریخ بروز رسانی:   18 شهريور 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >