رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی:
تا پایان سال به اهداف مورد نظر در بخش بهداشت دست خواهیم یافت.

10 آبان 1396
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی گفت: در بخش بهداشت برنامه پنج ساله ای را دنبال نمودیم و بحول قوه الهی تا پایان سال به اهداف مورد نظر خود در این بخش دست خواهیم یافت.

   رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی در دیدار با رییس و اعضای شورای اسلامی شهر خورموج گفت: از دیدگاه ما شورا متعلق به همه مردم و نهادها و ارگان های شهر می باشد و حساسیت های مجموعه شورا به مسایل بهداشت و درمان قابل تحسین است.
   دکتر اصغر بحرانی افزود: مجموعه بهداشت و درمان همواره تعامل خوبی با مجموعه شورا داشته است که نمونه بارز تعامل خوب و سازمده این دومجموعه، واگذاری زمین مرکز خدمات جامع سلامت شهید احمدی است که در دوره قبلی شورا صورت گرفت و سبب گردید زمینه برای احداث ساختمان جدید مرکز و همچنین مرکز خدمات جامع سلامت دهان و دندان فراهم گردد.
   وی در تشریح وضعیت بهداشت شهرستان گفت: هم اکنون خدمات بهداشتی در شهرستان دشتی از طریق 7مرکز خدمات جامع سلامت و 30خانه بهداشت و 5 پایگاه بهداشتی به مراجعین ارایه میشود.
   وی افزود: 13پزشک و 8 دندانپزشک و 2 کترشناس دهان و دندان مشغول ارایه خدمت می باشند.
   وی تصریح کرد در بخش بهداشت برنامه پنج ساله ای را دنبال نمودیم که بحول قوه الهی تا پایان سال به اهداف خود در بحث شاخصهای بهداشتی و عمرانی خواهیم رسید.
   دکتر بحرانی افزود: تقریبا تمام مراکز، خانه های بهداشت و پایگاه های سلامت شهرستان نوسازی و تجهیز شده اند و  هم اکنون هفت خانه بهداشت در روستاهای بابمنیر، وراوی، کردوان سفلی، بحیری، تلخو ، زیارت و باغان با پیشرفت حدود 40 درصد در حال احداث می باشند.
   وی افزود: با اجرای طرح تحول در حوزه بهداشت ، حجم و گستردگی خدمات بهداشتی افزایش یافته است و به همه گروههای سنی کودک، نوجوان، جوان و سالمند خدمات خاص این گروه ها ارایه می شود.
   دکتر بحرانی به حوزه درمان شهرستان اشاره نمود و گفت: 14 پزشک متخصص ،6 پزشک عمومی و 130نیروی پرستاری خدمات درمانی را در بیمارستان زینبیه(س) خورموج به مردم شهرستان ارایه می دهند.
   وی گفت: پنج پایگاه اورژانس جاده ای و شهری در خورموج، چاوشی، گلستان، شنبه و کاکی مستقر می باشند.
   وی تصریح کرد: متخصصان در رشته های تخصصی داخلی ،زنان و زایمان، اطفال، بیهوشی، پاتولوژی، کلیه و مجاری ادراری، اعصاب و روان، قلب، جراحی عمومی و رادیولوژی در بیمارستان مشغول ارایه خدمت می باشند و درخواست استقرار چشم پزشک و متخصص ارتوپدی به معاونت درمان دانشگاه داده شده است که امیدوارم هرچه زودتر محقق شود.
   وی افزود: کلینیک تخصصی بیمارستان زینبیه(س) حدود 65درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تکمیل آن هم در ایجاد فضای لازم جهت حضور متخصصین رشته های مختلف تخصصصی و هم در ساماندهی فضای عمومی بیمارستان نقش مهمی خواهد داشت.
   وی در مورد برنامه های پیش روی بخش درمان شهرستان گفت: در حال پیگیری جهت افزایش تعداد تخت های آی سی یو از 2 به 5تخت و همچنین استقرار تختهای کودکان نارس (NICU) در بیمارستان هستیم.
   وی همچنین افزود: تجهیزات و تختهای لازم جهت راه اندازی دو بخش جدید در بیمارستان تهیه شده است و در آینده نزدیک شاهد راه اندازی این دو بخش خواهیم بود.
در این جلسه رییس شورای اسلامی خورموج نیز ضمن قدردانی از زحمات مجموعه بهداشت و درمان شهرستان بر نعامل بیش از پیش شورا با حوزه سلامت تاکید نمود.
عبدالمهدی نصیری گفت: آماده ایم با تعامل و همفکری مسایل و مشکلات حوزه سلامت شهر خورموج را احصا و در جهت حل و فصل این مشکلات قدم برداریم.
در این جلسه اعضای شورای اسلامی شهر خورموج نقطه نظرات خود را در مورد دستاوردها و نیازهای بهداشت و درمان شهرستان ارایه نمودند و مسایل و مشکلات این حوزه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.


کلمات کلیدی:
نوسازی.و.تجهیز     برنامه.پنج.ساله     خانه.بهداشت     مرکز.سلامت     دکتر.اصغر.بحرانی     شبکه.بهداشت.دشتی    

تاریخ بروز رسانی:   10 آبان 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >