رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی خبر داد: احداث و تجهیز بیش از ۹۵ درصد از زیرساخت‌ها و اماکن بهداشتی درمانی شهرستان دشتی

13 دی 1396
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی گفت: بیش از ۹۵ درصد از زیرساخت‌ها و اماکن بهداشتی درمانی شهرستان اعم از بیمارستان، مراکز خدمات جامع سلامت، پایگاه‌های سلامت و خانه‌های بهداشت نوسازی، احداث و تجهیز گردیده‌اند.

   دکتر اصغر بحرانی در حاشیه بازدید از طرح‌های بهداشت و درمان شهرستان دشتی که با حضور خبرنگاران استان بوشهر انجام گرفت، اظهار داشت: بیش از ۹۵ درصد از زیرساخت‌ها و اماکن بهداشتی درمانی شهرستان اعم از بیمارستان، مراکز خدمات جامع سلامت، پایگاه‌های سلامت و خانه‌های بهداشت نوسازی، احداث و تجهیز گردیده‌ که میانگین عمر این اماکن به زیر 10 سال رسیده است.
    وی افزود: در بخش درمان شاهد بهره‌برداری از دستگاه سی‌تی‌اسکن، بلوک زایمانی و توسعه اورژانس بیمارستان بوده‌ایم و کلینیک تخصصی بیمارستان نیز با اعتبار بالغ‌ بر ۳۰ میلیارد ریال با حدود ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال احداث است.
   رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی تصریح کرد: در بخش بهداشت ۵ خانه بهداشت در روستاهای بحیری، تلخو، وراوی، کردوان سفلی و زیارت و نیز مرکز خدمات جامع سلامت مسکن مهر خورموج در حال احداث است.
    دکتر بحرانی یادآور شد: عملیات احداث و تجهیز مرکز خدمات جامع سلامت شهید احمدی خورموج به پایان رسیده و عملیات محوطه‌سازی و تجهیز پانسیون‌های آن در حال انجام است که انتظارمی‌رود این مرکز به همراه ۳ خانه بهداشت در ایام‌الله دهه فجر امسال به بهره‌برداری برسد.
    وی اضافه کرد: رویکرد مجموعه بهداشت و درمان شهرستان دشتی در بخش سلامت دهان و دندان توجه ویژه به بحث پیشگیری است و هم‌اکنون در تمامی مراکز خدمات جامع سلامت این شهرستان شاهد حضور دندان‌پزشک و کاردان دهان و دندان هستیم.
    رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی افزود: 10 هزار نفر از دانش‌آموز شهرستان دشتی از خدمات بخش دهان و دندان از قبیل وارنیش فلوراید و فیشورسیلانت بهره‌مند شده‌اند و هم‌اکنون در مرکز خدمات جامع سلامت دهان و دندان به دانش آموزان مقطع ابتدایی شهرستان خدمات آموزشی، بهداشتی و درمانی به‌صورت رایگان ارائه می‌شود.
    وی عنوان کرد: کلینیک سیار دندانپزشکی با حضور در مناطق روستایی و دورافتاده و نیز قشلاق‌های عشایری شهرستان، خدمات رایگان دندانپزشکی به دانش‌آموزان ارائه می‌دهد.
   دکتر بحرانی گفت: یکی از مهم‌ترین اقدامات انجام‌ گرفته در راستای طرح تحول بهداشت، تشکیل پرونده الکترونیکی خانوارهای شهرستان در قالب سامانه سیب است که هم‌اکنون اطلاعات بیش از ۹۸ درصد از خانوارهای شهرستان جمع‌آوری و پرونده الکترونیکی آنان تشکیل‌شده است و در هر نقطه‌ای از کشور می‌توانند با ارایه کارت ملی از خدمات بهداشتی موردنیاز بهره‌مند گردند.
   گفتنی است تور رسانه‌ای سلامت به همت اداره کل روابط عمومی استانداری بوشهر و با همکاری مدیریت روابط عمومی و بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار و  با حضور در مرکز خدمات جامع سلامت امام حسن (ع) و مرکز آموزش بهورزی و بازآموزی برنامه‌های سلامت شهرستان دشتی از دستاوردهای حوزه بهداشت این شهرستان بازدید کردند.


کلمات کلیدی:
تجهیزاماکن.بهداشتی.درمانی     ذکتر.اصغر.بحرانی     رییس.شبکه.بهداشت     تور.رسانه.ای     کلینیک.سیار.دندانپزشکی     شبکه.بهداشت.دشتی    
   

تاریخ بروز رسانی:   13 دی 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >