آغاز اجرای طرح کشوری دندان های عاری از پوسیدگی دانش آموزان پایه ششم ابتدایی

1 آبان 1397
اجرای طرح کشوری دندان های عاری از پوسیدگی دانش آموزان پایه ششم ابتدایی شهرستان دشتی آغاز شد.

   به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی در آیینی با حضور مدیران شبکه بهداشت و درمان و آموزش و پرورش شهرستان دشتی اجرای طرح کشوری دندان های عاری از پوسیدگی ویژه دانش آموزان پایه ششم ابتدایی آغاز شد.
   معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی در این آیین گفت: هدف از اجرای این طرح ارتقای سلامت دهان و دندان دانش آموزان پایه ششم ابتدایی می باشد.
   مهندس پروی احمدی گفت: در این طرح کلیه خدمات سلامت دهان و دندان نظیر معاینه، وارنیش فلوراید تراپی، فیشورسیلانت، ترمیم، کشیدن، پالپوتومی، درمان پالپ زنده، جرم گیری و بروساژ انجام می شود.
   وی اجرای دقیق طرح بر اساس بسته خدمتی سطح دوم سلامت دهان و دندان را از مهم ترین ویژگی های این طرح دانست و تصریح کرد: در این طرح دندان های عفونی شیری کشیده و دندان های پوسیده دائمی پر می شوند.
   وی اضافه کرد: در این طرح دندان های پوسیده که به عصب رسیده و قابل نگهداری می باشد پالپوتومی یا درمان پالپ زنده و پانسمان صورت می پذیرد.
   وی افزود: براساس بسته خدمتی ذکر شده کلیه خدمات دندانپزشکی در روستاها و شهرهای زیر 20هزار نفر در قالب تفاهم نامه برنامه پزشک خانواده و بیمه روستایی بصورت رایگان انجام می شود.

 

 

   فایل متن خبر:                                                                                                    


کلمات کلیدی:
طرح.کشوری     عاری.از.پوسیدگی     دانش     آموزان     پایه.ششم.ابتدایی     جرم.گیری    
پروساژ     مهندس.پرویز.احمدی     شبکه.بهداشت.دشتی        

تاریخ بروز رسانی:   1 آبان 1397

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >