سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی:
خوددرمانی و مراجعه دیرهنگام به پزشک از علت های مرگ ناشی از آنفلوانزا است.

13 آذر 1398
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی گفت: خوددرمانی و مراجعه دیر هنگام به پزشک از علتهای مرگ ناشی از آنفلوانزا است.

   سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی در گفتگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان این شهرستان گفت: آنفلوآنزا از بیماری های شایع فصل سرما است که تب بالا، سردرد، بی حالی، بدن درد و سرفه از علایم اولیه آن می باشد که بصورت ناگهانی افراد را مبتلا می نماید.

   مهندس پرویز احمدی افزود: با توجه به گروه های در معرض خطر جامعه لازم است خانواده ها اطلاعات کافی داشته باشند و کودکان خود را آموزش دهند تا مسائل بهداشتی را بصورت کامل رعایت نموده و در صورت بروز بیماری در میان اعضای خانواده ضمن مراجعه به پزشک استراحت کافی و خوردن مایعات فراوان را در دستور مصرف قرار دهند. وی افزود: شستشوی منظم دست ها، عدم روبوسی، پوشاندن دهان و بینی با دستمال هنگام سرفه و عطسه و عدم حضور در محل کار و مدرسه، تا بهبودی کامل از اصلی ترین راههای پیشگیری از ابتلا به این بیماری است. وی تصریح کرد: رعایت مسائل بهداشتی در مکانهای تجمعی مانند مدارس و مهدکودک ها از ضروریات امر پیشگیری می باشد. وی افزود: زنان باردار، بیماران قلبی عروقی و ریوی، کودکان، افراد دارای نقص ایمنی، سالمندان، و بیماران مبتلا به نارسایی کلیوی و کبدی جزو گروههای در معرض خطر می باشند و واکسیناسیون که اصلی ترین راه پیشگیری از این بیماری است به آنان توصیه می شود.

   مهندس احمدی اضافه کرد: لازم است افراد در صورت ابتلا به آنفلوآنزا به پزشک مراجعه نموده و از خوددرمانی پرهیز نمایند. وی تأکید کرد: مراجعه دیرهنگام به پزشک و خوددرمانی از علل بالابودن مرگ ناشی از این بیماری به خصوص در افراد در معرض خطر می باشد.


کلمات کلیدی:
سرپرست.شبکه.دشتی     شیوع.آنفلوآنزا     مهندس.پرویز.احمدی     پرهیز.از.خوددرمانی     ابتلا.به.آنفلوآنزا     شبکه.بهداشت.دشتی    
   

تاریخ بروز رسانی:   26 آذر 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >