هفته ملی کودک 12 تا 18 مهرماه 1399 با شعار «آینده را باید ساخت»

12 مهر 1399
هرساله هفته ملی کودک به منظور همگرایی و هم افزایی درون و برون بخشی توسط نهادها و ارگان های مرتبط برگزار می گردد. امسال نیز این هفته از 12 تا 18 مهرماه با شعار «آینده را باید ساخت» نامگذاری شده است.

   کودکان، آسیب پذیرترین گروه در هر جامعه‌اند و از هیچ چیز آنان از جمله غذا، پوشاک ونیازهای دیگرشان نباید کاست. بی‌توجهی به وضعیت کودکان به علت مشکلات اقتصادی و کاستن بودجه‌هایی که وضعیت زندگی و حیات کودکان را خدشه‌ دار می‌سازد، به امید اینکه اقتصاد آینده کشور تأمین باشد نه توجیه و بازده اقتصادی دارد و نه حرکتی انسانی محسوب می‌شود.
   کودکان، برکت زندگی و سرمایه‌های آینده جامعه به شمار می‌آیند. آنان برای رشد و بالندگی خود، نیازها و در مفهوم دقیق‌تر حقوقی دارند که باید به درستی به آن پرداخت. با توجه به نقش بی بدیل خانواده در بالندگی شخصیت کودک، پیش از همه، خانواده و سپس جامعه باید این حقوق را به خوبی بشناسند و خود را مکلف به پاسداشت آن بدانند. روز جهانی کودک بهانه ای برای ورود به جهان کودکان است، برای ورود به این جهان باید آگاهی‌های خود را فراموش کنیم و با ناآگاهی‌ های کودکانمان همراه شویم.
هرساله هفته ملی کودک به منظور هم گرایی و هم افزایی درون و برون بخشی توسط نهادها و ارگان های مرتبط برگزار می گردد. امسال نیز این هفته از 12 تا 18 مهرماه با شعار «آینده را باید ساخت» نامگذاری شده است؛ و بایستی با رویکرد بازی، نشاط و تحرک فیزیکی و تمرکز بر موضوعات ذیل برگزار گردد:
•    بازی و نشاط و بازی های مناسب خانگی
•    بدرفتاری های کودکان و کنترل اضطراب آن ها در دوران کرونا
•    فعالیت فیزیکی و پیشگیری از چاقی و اضافه وزن
•    سلامت و ایمنی
•    تغذیه مناسب شیرخواران و کودکان


کلمات کلیدی:
هفته.ملی.کودک     سلامت.کودکان     آینده.راباید.ساخت     نیاز.کودکان     نشاط.در.کودکان     تغذیه.مناسب.کودکان    
اضطراب.دردوران.کرونا     شبکه.بهداشت.دشتی        

تاریخ بروز رسانی:   18 مهر 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >