پویش ملی «برای هم بمانیم» توسط واحد آموزش سلامت شبکه بهداشت شهرستان دشتی آغاز به کار کرد. + پوسترهای اطلاع رسانی پویش

20 آبان 1400
سمیه احمدی نیا، کارشناس مسئول آموزش سلامت شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی، هدف از راه اندازی پویش «برای هم بمانیم»، اطلاع رسانی جامعه جهت ضرورت واکسیناسیون برای افرادی که تاکنون واکسن تزریق نکردند، بیان کرد.

   پویش «برای هم بمانیم» بصورت بسیج آموزش و اطلاع رسانی واکسیناسیون در راستای فرهنگ سازی و ترغیب آحاد جامعه برای تزریق واکسن کرونا شکل گرفته است تا ایمنی ۸۵ درصدی جامعه تحقق یابد و در اجرای این پویش نیاز به همکاری تمام سازمان ها و ارگان ها می باشد.

   با توجه به اینکه برخی افراد با انتشار شایعاتی در فضای مجازی موجب نگرانی کسانی می‌شوند که واکسن نزدند، این پویش با هدف افزایش مراجعه جامعه هدف، برای تزریق واکسن کرونا آغاز به کار نموده است.

   افزایش آگاهی جامعه در خصوص فواید واکسیناسیون گسترده ضروری است؛ این اطلاع رسانی در افزایش آگاهی جامعه در خصوص نقش و تاثیر واکسن در کاهش میزان بستری و مرگ و میر و همچنین کاهش باورهای نادرست جامعه در خصوص تزریق واکسن بسیار موثر خواهد بود.

   واکسیناسیون کرونا از 22 بهمن سال گذشته در سطح شهرستان دشتی آغاز به کار نموده است و تا امروز 91140 دز شامل:  51045 دز نوبت اول،  39955 دز نوبت دوم و 140 دز نوبت سوم تزریق صورت گرفته است.

   هفت مرکز تجمیعی واکسیناسیون در شهرستان دشتی فعال می باشد که بصورت یک شیفت یا دوشیفت جهت تزریق و ثبت واکسیناسیون کووید-19 فعالیت دارند. بیمارستان زینبیه(س) خورموج نیز برای درمان مبتلایان ویروس کرونا اختصاص یافته است. هم اکنون شهرستان دشتی همانند کلیه شهرستان های استان در وضعیت آبی کرونایی قرار دارد.


کلمات کلیدی:
پویش.ملی     برای.هم.بمانیم     واکسیناسیون.کرونا     فضای.مجازی     اطلاع.رسانی.کرونا     کاهش.بستری.کرونا    
واحد.آموزش.سلامت     شبکه     بهداشت.دشتی    

تاریخ بروز رسانی:   25 آبان 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >