هفته ملی سلامت مردان با شعار «مشارکت مردان، واکسیناسیون حداکثری کرونا، محافظت جمعی» اول تا هفتم اسفندماه

1 اسفند 1400
با توجه به اهمیت موضوع سلامت مردان، هر ساله هفته اول اسفند ماه به عنوان هفته ملی سلامت مردان با هدف تاکید بر سلامت مردان و حساس سازی مردان جامعه ی ایرانی جهت ارتقا سلامت و پیشگیری از مخاطرات سلامت، در نظر گرفته می شود.

   سلامت مردان موضوعی است که موجب استحکام و ارتقای سلامت نیروی کار جامعه و توسعه ی کشور می شود. مردان نسبت به زنان در معرض فاکتورهای خطر محیطی و شغلی بیشتری هستند و عادات غلطی مانند مصرف سیگار، الکل، اعتیاد و استرس شغلی درآن ها بیشتر است. از سوی دیگر، مردان کمتر به پزشک مراجعه نموده و مراجعه به مراکز درمانی را به دلایل مختلف از جمله موانع فرهنگی مبنی بر قوی بودن و در نتیجه غافل شدن از سلامت خودشان است؛ که نتیجه این رفتار، بروز مراحل پیشرفته و خطرناک بیماری در اثر تاخیر انداختن علائم مریضی، می شود.
   با توجه به اهمیت موضوع سلامت مردان، هر ساله هفته اول اسفند ماه به عنوان هفته ملی سلامت مردان با هدف تاکید بر سلامت مردان و حساس سازی مردان جامعه ی ایرانی جهت ارتقا سلامت و پیشگیری از مخاطرات سلامت، در نظر گرفته می شود. امسال بزرگداشت هفته ملی سلامت مردان با توجه به همه گیری سویه اُمیکرون با شعار «مشارکت مردان، واکسیناسیون حداکثری کرونا، محافظت جمعی» نامگذاری شده است. مهم ترین روش های پیشگیری از این بیماری  شامل رعایت فاصله ی اجتماعی، استفاده از ماسک، شستشو و ضدعفونی دست ها و هم چنین انجام واکسیناسیون کرونا می شود.

 

 

روز شمار هفته ی ملی سلامت مردان:

- یک شنبه 1 اسفند: باورهای نادرست در زمینه ی واکسیناسیون علیه کووید 19

- دوشنبه 2 اسفند: پاندمی کووید 19 و سلامت روان مردان

- سه شنبه 3 اسفند: سلامت باروری مردان و جوانی جمعیت

- چهارشنبه 4 اسفند: مولفه های اجتماعی مرتبط با سلامت مردان

- پنج شنبه 5 اسفند: کنترل عوامل خطر کرونا در محیط کار

- جمعه 6 اسفند: سواد سلامت و نقش آن در سلامت مردان

- شنبه 7 اسفند: نقش شیوه ی زندگی سالم در پیش گیری از سرطان های شایع مردان

 

 


کلمات کلیدی:
هفته.ملی.سلامت.مردان     واکسناسیون.کرونا     مردان.جامعه.ایرانی     پیشگیری.از.مخاطرات.سلامت     واحد.بهداشت.خانواده     شبکه.بهداشت.شهرستان.دشتی    
   

تاریخ بروز رسانی:   4 اسفند 1400

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >