معاون فنی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
مطالبات بهداشتی درمانی مردم شنبه با جدّیت پیگیری می شود + گزارش تصویری

1 تير 1401
معاون فنی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: مطالبات بهداشتی درمانی مردم شهر شنبه با جدّیت پیگیری می شود.

   معاون فنی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در جلسه بررسی مسائل و مشکلات مرکز خدمات جامع سلامت شهید فاریابی شنبه که در محل بخشداری شنبه و طسوج برگزار شد، گفت: مطالبات بهداشتی درمانی مردم شهر شنبه در مورد مسائل و مشکلات مرکز خدمات جامع سلامت شهید فاریابی این شهر با جدّیت پیگیری و از همه ظرفیت ها در جهت رفع آنها استفاده خواهد شد.
   دکتر محمد مهدی خواجه ییان با بیان اینکه تفاهم و همدلی بین اعضای شوراهای اسلامی شهرها و روستاها با مسئولان حوزه سلامت می تواند زمینه ساز حل بسیاری از مسائل پیرامون این حوزه باشد افزود: مطالبات مردم بخش شنبه و طسوج که از طریق شورای اسلامی این بخش منعکس شده است با ایجاد فضای تعامل و با همراهی همه بخش ها پیگیری و حل و فصل خواهد شد.
   وی بحث شبانه روزی شدن فعالیت یک مرکز خدمات جامع سلامت را دارای یک فرآیند دانست و تصریح کرد: خواست و مطالبه مردم و مسئولان بخش شنبه و طسوج مبنی بر شبانه روزی شدن مرکز خدمات جامع سلامت شهید فاریابی، مستلزم طی مراحل قانونی و فرآیندی تعیین شده و از سوی دیگر ورود مسئولان نماینده مردم و مدیران ارشد شهرستان می باشد.
   وی پاسخ به برخی از مطالبات بهداشتی درمانی را به دلیل وجود مواد قانونی بازدارنده غیرممکن یا بسیار مشکل دانست و افزود: انتظار ما از اعضای شورای اسلامی بخش شنبه و طسوج و دیگر شوراها تبین این موارد بازدارنده برای مردم و مخاطبان  به ویژه در فضای مجازی است.
   وی تکریم ارباب رجوع سرلوحه کار رییس و معاون بهداشت دانشگاه دانست و افزود: با هرگونه برخورد نامناسب با مراجعین در سطح مراکز بهداشتی درمانی برخورد مقتضی و مناسب صورت خواهد گرفت.
   وی اضافه کرد: در پاسخ به مطالبه مردم بخش شنبه و طسوج مبنی بر اینکه بسیاری از مردم این بخش، به دلیل  اشتغال در امور کشاورزی یا دامداری امکان استفاده از خدمات بهداشتی درمانی در ساعات تعیین شده جهت فعالیت مرکز را ندارند، ساعات کاری مرکز در شیفت عصر را در راستای بهره مندی هرچه بیشتر مردم از خدمات بهداشتی درمانی تغییر خواهد نمود، که جزئیات آن پس از تغییر اعلام خواهد شد.
   دکتر خواجه ئیان همچنین اشاره کرد: با هدف ارائه مستمر خدمات بهداشتی درمانی رایگان به مردم بخش شنبه و طسوج تمهیدات لازم برای حضور هر سه ماه یکبار گروه های جهادی بهداشتی درمانی در این بخش فراهم خواهد شد.

تقویت زیر ساخت های بهداشتی درمانی مهمترین مطالبه مردم شنبه و طسوج است.
   بخشدار شنبه و طسوج در این جلسه گفت: تقویت زیرساخت های بهداشتی درمانی از مهمترین مطالبات مردم شنبه و طسوج است.
   محمد طلاییان ضمن تقدیر از زحمات پرسنل مرکز خدمات جامع سلامت شهید فاریابی افزود: برخورداری از امکانات و زیرساخت های مناسب بهداشتی درمانی حق مردم بخش شنبه و طسوج است که امیدوارم در فضای تعامل و همراهی محقق گردد.
   وی با اشاره به محرومیت بخش شنبه و طسوج گفت: هم اکنون کشور از لحاظ پزشکی و درمانی در جهان صاحب ارزش و اغتبار است و شایسته است که مردم همه بخش ها از امکانات و زیرساختهای مناسب بهداشتی درمانی برخوردار باشند.  

مرکز خدمات جامع سلامت شهید فاریابی شنبه در 90 درصد از شاخص های بهداشتی حائز رتبه برتر است.

   رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی نیز در این جلسه گفت با وجود گستردگی جغرافیایی خدمات در بخش شنبه طسوج علاوه بر عملکرد خوب و قابل قبول مرکز شهید فاریابی شنبه در مقابله با کرونا، این مرکز از لحاظ دستیابی به حدود 90 درصد شاخص های بهداشتی، در بین مراکز خدمات جامع سلامت شهرستان در جایگاه برتر قرار دارد.
   مهندس پرویز احمدی با اشاره به اهمیت مقابله جدی با طغیان بیماری سرخک گفت: هم اکنون 80 درصد از اتباع افغان در سطح شهرستان دشتی شناسایی و عملیات واکسیناسیون آنان علیه بیماری سرخک در حال انجام است.
   مهندس احمدی با اشاره به اینکه بخش شنبه و طسوج در بسیاری از زمینه ها توسط مدیران حوزه سلامت شهرستان و استان بصورت ویژه دیده شده است، افزود: بیشترین اردوهای جهادی و خدمات رایگان پزشکی، دارویی، دندانپزشکی، تغذیه و سلامت روان در چندسال اخیر در  این بخش ارائه شده و نخستین برنامه واکسیناسیون سیار کووید 19 نیز در بخش شنبه و طسوج اجرا شده است.
   وی با اشاره به مطالبات مردم شنبه و طسوج در مورد ساعات فعالیت مرکز عنوان داشت: در جهت رفاه حال شهروندان بخش شنبه و طسوج تنها در اردیبهشت ماه بیش از سیصد و هشتاد مورد از هزار مورد مراجعه به مرکز که خدمات بهداشتی درمانی را دریافت کرده اند در ساعات غیراداری بوده است.
   در این جلسه که فرمانده حوزه مقاومت بسیج، رییس و اعضای شوراهای اسلامی شهر و بخش و شهردار شنبه حضور داشتند، مسائل و مشکلات مرکز خدمات جامع سلامت شهید فاریابی شنبه و مطالبات مردم این بخش مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و تصمیماتی در جهت رفع مسایئل اتخاذ شد.

 

عکاس: ابراهیم رضائی


کلمات کلیدی:
پیگیری.مطالبات.بهداشتی.مردم     مطالبات.بهداشتی.درمانی     مطالبات.بهداشتی.مردم.شنبه     بخشدار.شنبه.و.طسوج     مرکز.سلامت.شنبه     معاون.فنی.بهداشت.دانشگاه    
دکتر.محمدمهدی.خواجه.ئیان     مهندس.پرویز.احمدی     شبکه.بهداشت.شهرستان.دشتی    

تاریخ بروز رسانی:   29 مهر 1402

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >