رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی، اهم فعالیت های حوزه بهداشت دهان و دندان دانش آموزان ابتدایی این شهرستان را از ابتدای سال جاری تشریح کرد

19 شهريور 1401
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی در گفتگویی با روابط عمومی این شبکه، بر ضرورت ارائه خدمات دهان و دندان به دانش آموزان ابتدایی تأکید کرد. مهندس پرویز احمدی خبر داد: گروه سنی 6 تا 14 سال به علت شیوع بالای پوسیدگی دندان و موقعیت خاص سنی از نظر تکامل دندان های دائمی از یک سو و شکل گیری باورها، عادات و سبک زندگی از سوی دیگر، در صدر گروه های اولویت دار برنامه های بهداشت دهان و دندان، قرار دارند.

   وی افزود: در شهرستان دشتی نیز با توجه به اهمیت  بهداشت دهان و دندان این گروه سنی، کلینیک سیار دندانپزشکی به  ارائه خدمات دندانپزشکی رایگان به دانش آموزان در مناطق دوردست و فاقد دسترسی کافی به این خدمات و همچنین منطقه عشایر  با کلینیک سیار توسط دندانپزشکان و بهداشتکاران می پردازد.
   مهندس احمدی اظهار داشت از ابتدای سال جاری تاکنون 440 خدمت آموزش، 440 خدمت معاینه دندانپزشکی، 43 خدمت ترمیم،17 خدمت جرمگیری، و هم چنین کشیدن 71 دندان شیری به دانش آموزان توسط کلینیک سیار دندانپزشکی  انجام شده است؛ و در مجموع 20 دهگردشی توسط کلینیک سیار دندانپزشکی تاکنون انجام شده است. وی خاطر نشان کرد: علاوه بر ارائه خدمت به این گروه هدف، زنان باردار و زنان شیرده تا یک سال پس از زایمان نیز از گروههای  اولویت دار و مشمول دریافت خدمت خواهند بود؛ که با برنامه ریزی های مداوم ماهانه این گروه هدف، که تحت پوشش بیمه روستایی  قرار دارند، خدمات دندانپزشکی را به صورت رایگان دریافت خواهند کرد.


کلمات کلیدی:
خدمات.دندانپزشکی.رایگان     خدمات.رایگان.دانش.آموزان     اهمیت.بهداشت.دهان.دندان     کلینیک.سیار.دندانپزشکی     رییس.شبکه.بهداشت.دشتی        

تاریخ بروز رسانی:   29 مهر 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >