رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتی:
۶۰ هزار نفر در شهرستان دشتی مورد غربالگری فشارخون و دیابت قرار می‌گیرند

24 آبان 1402
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی گفت: بیش از ۶۰ هزار نفر از افرادی بالای ۱۸ سال در شهرستان دشتی مورد غربالگری فشارخون و دیابت قرار می‌گیرند.

   مهندس پرویز احمدی اظهار داشت: بسیج ملی غربالگری و شناسایی فشارخون و دیابت از ۲۰ آبان ماه الی ۱۵ دی‌ماه سال جاری جهت کلیه افراد ۱۸ سال به بالا و زنان باردار بدون محدودیت سنی در مناطق روستایی و شهری شهرستان دشتی انجام می‌گردد.
   وی افزود: از اهداف این طرح افزایش آگاهی و شناسایی زودرس موارد جدید بیماری فشارخون و دیابت است که پس از شناسایی به سطح دو ارجاع و زیر نظر متخصص کار مراقبت و درمان آنان انجام می‌شود.
   رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی گفت: متأسفانه بیماری قلبی و عروقی و دیابت در کل کشور در حال افزایش است که در شهرستان دشتی در سال گذشته بیش از ۲۲۰ مورد از موارد مرگ به علت بیماری قلبی عروقی بوده است، لذا با توجه به اهمیت موضوع پیشگیری، از مردم شریف شهرستان درخواست می‌شود در بسیج ملی غربالگری فشارخون و دیابت شرکت نمایند.

کلمات کلیدی:
طرح.غربالگری.فشارخون     طرح.غربالگری.دیابت     فشارخون.و.دیابت     شوراری.سلامت     بسیج.ملی.غربالگری.فشارخون     شورای.سلامت.شهرستان.دشتی    
شبکه.بهداشت.شهرستان.دشتی    

تاریخ بروز رسانی:   25 آبان 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >