معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
شناخت بیماری‌های غیرواگیر برای سلامت جامعه مهم و ضروری است

26 اسفند 1402
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: شناخت بیماری‌های غیرواگیر برای سلامت جامعه امری مهم و ضروری است چرا که بیشترین علل مرگ‌ها در ایران مربوط به بیماری‌های غیرواگیر است.

   به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی، دکتر قاسم برجویی فرد در چهارمین مجمع سلامت شهرستان دشتی، برنامه سلامت خانواده را از برنامه‌های اولویت‌دار وزارت بهداشت و درمان دانست و افزود: با این برنامه می‌توان بیماری‌های غیرواگیر از قبیل فشارخون بالا، دیابت، بیماری‌های قلبی عروقی و سرطان شناسایی کرد و در قالب آن مشاوره‌های لازم ارائه نمود.
   دکتر برجویی فرد به بار اقتصادی بیماری‌های غیرواگیر پرداخت و اظهار داشت: ۳ درصد از تولید ناخالص ملی کشور را بیماری‌های غیرواگیر به خود اختصاص داده است.

   این مقام مسئول بیان داشت: نظام سلامت خانواده بر اساس نظام مراقبی است. به این معنی که اگر فردی سواد سلامت لازم داشته باشد، خود مراقبتی می‌کند درنتیجه نیاز به تخت‌های بیمارستانی برای بیماری‌های غیرواگیر نیست.
   معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از مزایای برنامه سلامت خانواده به ارتقا سطح سلامت خانواده، ایجاد پرونده سلامت، دسترسی و بهره‌مندی عادلانه مردم از خدمات سلامت، کارآمد نمودن حمایت‌های اجتماعی، مدیریت هزینه‌های سلامت، افزایش مسئولیت‌پذیری و پاسخگویی به نیازهای سلامت جامعه نام برد.
   چهارمین مجمع سلامت شهرستان دشتی با حضور فرماندار دشتی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، رئیس دبیرخانه سلامت و امنیت غذایی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتی و سایر ادارات و سازمان‌ها در دشتی برگزار شد.


کلمات کلیدی:
بیماری.های.غیرواگیر     نظام.سلامت.خانواده     برنامه.سلامت.خانواده     مجمع.سلامت.شهرستان.دشتی     شبکه.بهداشت.شهرستان.دشتی    

تاریخ بروز رسانی:   28 اسفند 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >