رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی: توجه ویژه در اجرای برنامه پزشک خانواده ارتقای کیفی خدمات بهداشتی و درمانی است.

5 تير 1395
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی گفت: در اجرای برنامه پزشک خانواده تأکید و توجه ویژه‌بر ارتقای کیفی خدمات بهداشتی و درمانی است.

   دکتر اصغر بحرانی در نخستین جلسه هم‌اندیشی برنامه پزشک خانواده و بیمه روستایی در سال جاری، ضمن اعلام این مطلب افزود: توفیقات حاصل‌شده در اجرای برنامه پزشک خانواده در شهرستان دشتی در سال گذشته مدیون همدلی و تلاش مستمر پزشکان، ماماها و سایر همکاران در مجموعه بهداشت و درمان است.
   وی تصریح کرد: باوجود افزایش کمی مؤلفه‌های برنامه پزشک خانواده مانند افزایش ده گردشی‌ها، تأکید و تلاش ما برافزایش کیفیت ارایه خدمات است و می‌بایست علاوه بر ارتقای کمی شاخص‌های بهداشتی بر روی افزایش کیفیت و کاهش مشکلات، تمرکز و برنامه‌ریزی لازم صورت گیرد.
   رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی با اشاره به اجرای طرح تحول در حوزه بهداشت گفت: از نگاه ما پیشگیری مقدم بر درمان است و توجه به این اصل هم موجب ارتقای شاخص‌های بهداشتی و هم باعث افزایش سطح سلامت مردم خواهد بود که این امر با اجرای دقیق بسته‌های خدمتی طرح تحول در حوزه بهداشت محقق خواهد شد.
   وی همچنین با اشاره به خواسته به‌حق مردم کاکی مبنی بر شبانه‌روزی شدن داروخانه درمانگاه این شهر، خواستار رفع موانع موجود درراه عملی شدن این امر شد.

نکته اساسی در بحث کد ارجاع معقولانه‌تر کردن میزان آن است نه کاهش آن :
   مسئول برنامه پزشک خانواده استان نیز با تأکید بر لزوم توجه دقیق و مستمر تیم پزشک خانواده به دستورالعمل این برنامه گفت: مسئولیت سلامت همه جمعیت تحت پوشش مرکز سلامت جامعه به اتمام افراد شاغل در مرکز است و زمانی که از تیم پزشک خانواده صحبت می‌شود همه کارکنان آن مرکز را شامل می‌گردد که اگر این نگاه شکل بگیرد همه امور به‌درستی انجام خواهد شد و این امر می‌بایست در اجرای طرح تحول در حوزه بهداشت لحاظ شود.
   مهندس حسین دانایی افزود: نکته اساسی در بحث کد ارجاع صرفاً کاهش میزان آن نیست بلکه معقولانه‌تر کردن آن است.
وی ادامه داد: هدف ما تسهیل در ارایه خدمات است و ارجاع می‌بایست طبق دستورالعمل و درعین‌حال با توجیه منطقی و معقولانه انجام گیرد.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی نیز گفت: سال گذشته ازلحاظ اجرا و روند عملیاتی برنامه پزشک خانواده در شهرستان سالی خوب و رضایت‌بخش بود.
   مهندس پرویز احمدی افزود: برگزاری منظم جلسات فصلی پزشک خانواده با حضور نمایندگان بیمه سلامت، معاونت بهداشتی، بیمارستان و تیم پزشک خانواده، ارتقای شاخص‌های مهم برنامه پزشک خانواده، کاهش چشمگیر کد ارجاع و وجود کمترین مشکل در بازدیدهای سرزده بر اساس چک لیست‌های پایش برنامه را از توفیقات شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی در سال گذشته در اجرای برنامه پزشک خانواده دانست.
   گفتنی است این جلسه با حضور اعضای تیم پزشک خانواده شهرستان دشتی با هدف مروری بر دستور العمل برنامه و نیز بررسی بسته‌های طرح تحول در حوزه بداشت و بررسی مسایل و نقطه نظرات اعضا در جهت رفع مشکلات و اجرای هرچه بهتر برنامه پزشک خانواده برگزار شد.

 

 

   فایل متن خبر :                                                                       


کلمات کلیدی:
دکتر.اصغر.بحرانی     برنامه.پزشک.خانواده     پزشک.خانواده     شبکه.بهداشت.دشتی     مهندس.حسین.دانایی     مهندس.پرویز.احمدی    

تاریخ بروز رسانی:   5 تير 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >