معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری شهرستان دشتی: از همه ظرفیت ها در شناسایی اتباع افغان و تسریع در واکسیناسیون سرخک استفاده شود

29 فروردين 1401
معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری شهرستان دشتی گفت: از همه ظرفیتها در شناسایی اتباع افغان و تسریع در واکسیناسیون سرخک استفاده شود.

   معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری شهرستان دشتی در اولین جلسه کارگروه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان با اشاره به اهمیت مقوله سلامت در زندگی فردی و اجتماعی گفت: سلامت از جمله مواردی است که تا زمانی که به خطر نیفتاده است کمتر قدر و ارزش آن شناخته می شود.

   مهندس حیدر منصوری تصریح کرد: به راختی نمیتوان از کنار مساله طغیان بیماری سرخک که به واسطه ورود اتباع افغان به نقاط مختلف کشور حادث شده است، گذشت و مهار آن مستلزم همکاری و جدّیت همه دستگاه های ذیربط می باشد.

   وی شناسایی گروه های هدف را در مهار هرچه سریعتر سرخک حایز اهمیت دانست و افزود: شوراها، بخشداری ها، شهرداری ها و دهیاری ها می توانند در امر شناسایی این گروههای هدف نقش مهمی ایفا نمایند.

   وی تاکید کرد: ادارات آموزش و پرورش و جهاد کشاورزی با توجه به حضور اتباع افغان در مدارس و مزارع کشاورزی از تمام ظرفیت خود جهت شناسایی اتباع افغان که مشخصات آن ها در سامانه های بهداشتی ثبت نشده است استفاده کنند.

   مهندس منصوری همچنین با اشاره به اهمیت توجه به سلامت فراورده های دامی در سلامت مردم گفت: هر چه سریعتر نسبت به ساماندهی کشتارگاه خورموج و نیز راه اندازی بازارچه آبزیان در این شهر به منظور ارتقای سطح سلامت مواد غذایی و پروتئینی اقدامات لازم توسط دستگاه های ذیربط صورت گیرد.

80 درصد اتباع افغان در سطح شهرستان دشتی شناسایی شده اند.

   رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی با اشاره به اهمیت مقابله جدی با طغیان بیماری سرخک گفت: هم اکنون 80 درصد از اتباع افغان در سطح شهرستان دشتی شناسایی و عملیات واکسیناسیون آنان علیه بیماری سرخک در حال انجام است.

   مهندس پرویز احمدی افزود: همانگونه که در مقاطع مختلف از جمله بحران کرونا، با همکاری های سازنده بین بخشی موفقیت های ارزنده ای در مسیر مقابله با بحران ها حاصل شد، در مقابله با طغیان بیماری سرخک به ویژه در امر شناسایی گروه های هدف نیز همراهی همه دستگاه های مرتبط حایز اهمیت است.

   وی شورای سلامت را از جمله کارگروه هایی دانست که می تواند با تصمیم سازی در امر مهم سلامت جامعه مولفه های سلامت و امنیت غذایی را بررسی و با پیگیری اجرای مصوبات، نقش مهمی در ارتقای سلامت جامعه ایفا کند.

   گفتنی است در این جلسه رییس شبکه دامپزشکی و مسوول واحد مبارزه با بیماری های واگیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی به ترتیب گزارش هایی را از وضعیت کشتارگاه دام و طغیان سرخک در این شهرستان جهت بحث و تبادل نظر اعضا عنوان کردند.

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.